Aktualności

Katowice odebrały nagrody

Katowice zwyciężyły na Śląsku w wojewódzkim etapie konkursu „Świeć się z Energą”. W nagrodę za zwycięstwo do miasta trafiły energooszczędne urządzenia AGD o wartości 10 000 zł.

Wielkimi wygranymi tego konkursu są seniorzy mieszkający w domach opieki. To dla Was jest ten sprzęt, będziecie mogli z niego korzystać i gotować zdrowe posiłki  – mówi Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik wydziału polityki społecznej Urzędu Miasta Katowice. – Nowoczesny sprzęt na pewno przyda się również w domach dziecka. Dzieci uczą się tu samodzielności, planowania domowego budżetu oraz przygotowywania i planowania posiłków. – dodała.

Nagrodą za zwycięstwo w etapie wojewódzkim są zestawy urządzeń AGD o łącznej wartości 10 000 zł. Dobroczynna pomoc trafiła już do domów dziecka oraz domów pomocy społecznej.

Przekazanie charytatywnych nagród w Katowicach

– Nasza placówka otrzymała lodówko-zamrażalkę, zmywarkę, pralkę i kuchenkę mikrofalową. Urządzenia na pewno się przydadzą. Wiadomo jak to u nas jest, mamy dzieci z różnych domów, często nie wiedzą, że należy domowe sprzęty szanować. My oczywiście chcemy je tego uczyć, dlatego każdy nowy sprzęt to dla nas jednocześnie materiał do nauki – mówi Monika Magiera-Drabik, dyrektor Domu Dziecka „Stanica”.

Podczas uroczystości pracownicy magistratu dziękowali mieszkańcom Katowic, którzy głosowali na miasto w konkursie „Świeć się z Energą”. Przypomnieli też, że świąteczne iluminacje Katowic co roku należą do najbardziej imponujących w regionie. Największe wrażenie robią dekoracje na rynku, w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Źródło: dziennikzachodni.pl