Aktualności

Łódź odebrała nagrody

Łódź nagrodzona za świąteczne iluminacje.  Do rodzin zastępczych trafił nowoczesny, energooszczędny sprzęt AGD.

W 10. edycji plebiscytu na najładniejszą świetlną świąteczną iluminację organizowanym przez Grupę Energa, Łódź znalazła się w grupie 16 wyróżnionych miast. Nagrody w postaci sprzętu AGD trafiły do rodzin zastępczych wytypowanych przez MOPS.

– Mamy 12. miejsce w kraju w konkursie „Świeć się z Energą” dzięki głosom mieszkańców, a to zobowiązuje, by powalczyć o jeszcze więcej i zostać  w przyszłości „Świetlną stolica Polski” – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi – Dziękuję organizatorom za wyróżnienie, a łodzianom za oddane głosy – dodaje.

Przekazanie charytatywnych nagród w Łodzi

– Nasza akcja łączy w sobie wiele elementów. Mobilizuje miasta do kreatywności, integruje mieszkańców, ale ma także konkretny wymiar charytatywny – mówi Karolina Pęchorzewska, Specjalista ds. sprzedaży Energa Obrót SA.

– Sprzęt w postaci lodówek, pralek, kuchenek i innych urządzeń AGD trafi do rodzin zastępczych, co – jak mówi dyrektor MOPS w Łodzi Andrzej Kaczorowskima konkretny wymiar pomocy dla najbardziej potrzebujących.

Menadżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa zapowiedział, że w kolejnej edycji plebiscytu łódzka iluminacja świąteczna będzie jeszcze bogatsza i pełna niespodzianek.

Źródło: uml.lodz.pl