Aktualności

Ostrów Wielkopolski odebrał nagrody

Do ostrowskich rodzin trafił energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł – kuchenka, zmywarka, sokowirówka, chłodziarko – zamrażarki, pralki, mikrofalówki, blendery, parowary oraz czajniki. Cenne nagrody Ostrów otrzymał dzięki wygranej w konkursie „Świeć się z Energą”. Trafią one do osób wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

„Świeć się z Energą” to nie tylko rywalizacja pomiędzy miastami, o to które posiada najbardziej spektakularne świąteczne iluminacje ale, co istotniejsze, wielka akcja charytatywna. Głosując pomagamy potrzebującym. Ostrów powtórzył ubiegłoroczny sukces. Wówczas również sprzęt AGD o wartości 10 000 zł trafił do potrzebujących wskazanych przez MOPS.

– Ostrowianie często pokazują, że potrafią i chcą pomagać. Dzięki ich SMS-om możemy cieszyć się z wygranej, a ostrowskie rodziny z energooszczędnego sprzętu AGD – mówi Artur Kołaciński z biura prasowego Urzędu Miejskiego. – Otrzymane urządzenia poprawią jakości życia tych rodzin, ponieważ często sprzęt używany w ich domach jest już bardzo stary i wysłużony, a czasem bywa również, że go w domu po prostu nie ma – dodaje.

Przekazanie charytatywnych nagród w Ostrowie

– 10. edycja plebiscytu organizowanego przez grupę Energa cieszyła się dużą popularnością. W sumie rywalizowało aż 159 miejscowości, a w ogólnym rankingu Ostrów Wielkopolski uplasował się na wysokim piątym miejscu – mówi Jolanta Sztrąpf, kierownik Wydziału Sprzedaży Południe Energa Obrót SA – Najwięcej miast – 22 – startowało z Wielkopolski. W tej licznej grupie Ostrów pokonał m.in. Wrześnię oraz Kalisz i zajął pierwsze miejsce w swoim województwie – dodaje.

– Pamiętajmy, że każda, nawet najmniejsza pomoc jest potrzebna. Bardzo często sprzęt AGD to wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić najbardziej potrzebujący. Niezwykle cieszymy się, że już drugi rok z rzędu to nasi podopieczni będą mogli cieszyć się z tego typu udogodnień. Dziękuję głosującym za zaangażowanie a Grupie Energa za zorganizowanie takiego konkursu – mówi Łukasz Handke, kierownik Działu Wsparcia Rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

– To świetna zabawa – dążenie do wspólnego celu ale jednocześnie pomoc potrzebującym. To również znakomity powód, by powiększyć liczbę naszych świątecznych iluminacji. Podwójny tytuł „Świetlnej Stolicy Wielkopolski” zobowiązuje. Jestem pewna, że w przyszłym roku Ostrów Wielkopolski również wystartuje w tym konkursie – zapewnia Beata Klimek, prezydent miasta.

Źródło: umostrow.pl