Aktualności

Radom odebrał nagrody

Trzeci raz z rzędu Radom zdobył tytuł „Mistrza Województwa”, zwyciężając w regionalnym etapie „Świeć się z Energą” i ostatecznie zajął ósme miejsce w skali całego kraju. Dzięki temu sześć radomskich organizacji pozarządowych otrzymało sprzęt AGD o wartości 10 000 zł.

– Po raz trzeci dziękuję wszystkim radomianom, którzy mocno zaangażowali się w akcję. Zwycięstwo w etapie regionalnym udowadnia, że Radom jest postrzegany jako miasto z pięknymi świątecznymi dekoracjami. Kolejni raz mieszkańcy pokazują, że są dumni zarówno ze swojego miasta jak i iluminacji, które mieli okazję podziwiać na deptaku. To sukces, dzięki któremu kolejne stowarzyszenia otrzymają sprzęt AGD i będą mogły jeszcze lepiej realizować swoje misje – mówił odbierając nagrodę i przekazując ją organizacjom pozarządowym prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Przekazanie charytatywnych nagród w Radomiu

Energooszczędne urządzenia AGD o wartości 10 000 złotych trafiły do sześciu radomskich organizacji pozarządowych, prowadzących warsztaty terapii zajęciowej. Otrzymały go: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym „Nadzieja”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Polski Związek Głuchych, Polski Związek Niewidomych, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „Do celu”.

Źródło: radom.pl