Aktualności

Świnoujście odebrało nagrody

Świnoujście odebrało nagrody za zwycięstwo w konkursie na najładniej rozświetlone miasto w Zachodniopomorskiem w plebiscycie „Świeć się z Energą”.

Wielka mobilizacja i determinacja mieszkańców zadecydowały, o tym że rywalizację w X edycji „Świeć się z Energą” w województwie zachodniopomorskim wygrało Świnoujście. Symboliczny czek i nagrody na ręce prezydenta Janusza Żmurkiewicza przekazali przedstawiciele organizatorów Mateusz Dziuk i Wiesława Sowa.

– Po raz pierwszy braliśmy udział w tym plebiscycie i udało się. Cieszy nas to tym bardziej, że nagrody trafią do tych, którzy ich naprawdę potrzebują – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia – Ten tytuł i te nagrody to kolejny dowód na to, że mieszkańcom i gościom naprawdę podobają się nasze świąteczne iluminacje – dodaje.

Przekazanie charytatywnych nagród w Świnoujściu

Fot. swinoujscie.pl

Prezydent podziękował również tym, dzięki którym powstały iluminacje: swojemu zastępcy Barbarze Michalskiej, naczelnikowi i pracownikom wydziału infrastruktury i zieleni miejskiej oraz radnym, którzy zaakceptowali wydatki na ozdoby.

– Dziękujemy wszystkim, dzięki którym otrzymaliśmy ten sprzęt – mówi Danuta Rożej, prezes koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. – Zapewniamy, że bardzo się przyda naszym podopiecznym. Taki sprzęt jest zawsze potrzebny – dodaje.

Źródło: swinoujscie.pl