Aktualności

Toruń odebrał nagrody

Sprzęt AGD o wartości 10 000 zł trafił do mieszkańców mieszkań chronionych w Toruniu. To nagroda za zwycięstwo  w wojewódzkim etapie X edycji akcji „Świeć się z Energą”.

– Bardzo cieszy nas to, że Toruń jest jednym z najpiękniej oświetlonych miast Polski. Iluminacja Torunia zachwyca nie tylko zimową porą, kiedy oczy cieszy świąteczne oświetlenie, ale również dzięki stałej iluminacji panoramy starówki oraz słynnemu nie tylko w kraju festiwalowi światła Bella Skyway. Plebiscyt, w którym Toruń został mistrzem województwa ma również wartość dodaną, dzięki której możemy pomóc materialnie tym, którzy tego potrzebują – mówi Andrzej Rakowicz, zastępca prezydenta Torunia.

Przekazanie charytatywnych nagród w Toruniu

Fot. torun.pl

– Grupa Energa stara się inicjować i wspierać ważne inicjatywy. Dzięki „Świeć się z Energą” setki sprzętu AGD trafiło do wielu dziesiątek instytucji oraz osób potrzebujących – mówi Piotr Lidzbarski, dyrektor departamentu sprzedaży Energa Oświetlenie.

– Energoszczczędny sprzęt AGD ufundowany przez firmę Energa trafi do mieszkań chronionych, którymi zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu. – To mieszkania, z których korzystają młodzi ludzie w trudnej sytuacji życiowej, a które pozwalają im na rozpoczęcie samodzielnego funkcjonowania w dobrych warunkach – wyjaśnia Jarosław Bochenek, dyrektor MOPR.

Źródło: torun.pl