Aktualności

Zamość odebrał nagrody

W zamojskim ratuszu odbyło się przekazanie nagród za zwycięstwo w regionalnym etapie plebiscytu „ Świeć się z Energą”. Sprzęt AGD trafił do stowarzyszenia, schroniska dla bezdomnych oraz 13 potrzebujących osób.

– Poza prestiżem i nagrodami, ten konkurs ma też trzeci wymiar. Dzięki niemu widzimy jak silna i fajna społeczność głosuje w tego typu inicjatywach, jak bardzo zamościanie są za tym, by wspierać osoby słabsze – mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Przekazanie charytatywnych nagród w Zamościu

Fot. Polska Press

Obdarowani to osoby samotne, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód nie przekracza kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej wynoszącego 701 zł. Wszystkie wskazane osoby są objęte pomocą MCPR. Sprzęt trafił również do stowarzyszenia „Otwarte Serca” i Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn.

– Są to urządzenia energooszczędne, wysokiej jakości, które ułatwią naszym podopiecznym codzienne funkcjonowanie. Sprzęt długo będzie im służyć, a rachunki będą niższe – mówi Anna Bałdyga, kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

Źródło: zamosc.pl