O konkursie

W czasie Świąt Bożego Narodzenia wiele wysiłku poświęcamy na przystrajanie świetlistymi dekoracjami naszych mieszkań, domów, ulic, parków i placów. Robimy to, by zanurzyć się w atmosferze Świąt i w pełni poczuć magię tych szczególnych dni. W organizowanym przez Grupę Energa plebiscycie od 10. lat wybierane jest najpiękniej świątecznie oświetlone miasto, które zdobywa tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Trwa jubileuszowa X edycja plebiscytu miast „Świeć się z Energą”. Do zabawy włączają się kolejne miejscowości. Wszystkie miasta które awansują do wielkiego finału otrzymają charytatywne nagrody od Energi. W tym roku łączna pula nagród wynosi 200 000 zł.

Kandydatury miast można zgłaszać od 7 grudnia poprzez 16 witryn internetowych największych dzienników regionalnych w Polsce. SMS-owe głosowanie rozpocznie się 14 grudnia. Pierwszy etap zakończy się 7 stycznia 2019 wybraniem mistrzów wojewódzkich. Zmierzą się oni w ogólnopolskim finale, który zakończy się 18 stycznia 2019.

Przekazanie symbolicznego czeku na Rynku Wielkim w Zamościufot. Przekazanie symbolicznego czeku na Rynku Wielkim w Zamościu

Zwycięzcą 9. edycji został Zamość, który zdobył 74 708 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Częstochowa (26 052), a trzecie miejsce przypadło Starachowicom (19 623).

Zasady

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. W pierwszym etapie internauci wybiorą 16 najpiękniej oświetlonych miast w każdym województwie. Każdy zwycięzca otrzyma prawo do reprezentowanie swojego województwa w finale oraz energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł.

Jak głosować w Plebiscycie Miast

W drugiej rundzie internauci wybiorą spośród szesnastu miast to, które ich zdaniem zasługuje na miano „Świetlnej Stolicy Polski”. Zwycięzca otrzyma dodatkowo sprzęt AGD z przeznaczeniem na dobroczynny cel o wartości 40 000 zł.

Świąteczne iluminacje Zamościa w 2017/18

fot. Zwycięskie iluminacje w Zamościu  podczas zimy 2017/18

Kliknij aby skorzystać z listy województw, która przekieruje Cię do właściwego serwisu lokalnego.

Regulamin plebiscytu dostępny jest tutaj.